Кафедра економічної теорії і економічних методів управління від щирого серця вітає з ювілеєм 85 років професора Володимира Миколайовича Лісовицького!

Бажаємо міцного здоров’я і бадьорості, миру і  добробуту, цікавих ідей і творчих успіхів, приємних зустрічей і гарних новин, здійснення мрій і великого людського щастя!!!

Традиції закладені старшим поколінням загальноуніверситетської кафедри політичної економії, А.П. Мамалуєм та І.М. Бейлісом в галузі дослідження історії економічної думки були продовжені професором кафедри економічної теорії та економічних методів управління Лісовицьким Володимиром Миколайовичем.

Закінчивши у 1961 році Харківський державний університет, він пройшов шлях від асистента кафедри політичної економії до професора, присвятивши себе викладацькій діяльності та науковим дослідженням у галузі економічної теорії та історії економічної науки.

Захистивши у 1968 році кандидатську дисертацію, присвячену аналізу аграрної концепції дрібнобуржуазної політичної економії, він звертається у своїх дослідженнях до різних аспектів економічної теорії. У сфері наукових інтересів питання методології економічної науки, співвідношення економіки та політики, інтеграційні процеси у світовому господарстві.

З 1978 по 1982 р. Володимир Миколайович викладає економічні дисципліни в Центральному університеті Алжиру (АНДР), де також керує підготовкою кадрів у магістратурі. В той час  у сферу наукових досліджень В.М. Лісовицького включаються економічні проблеми країн, що розвиваються, взагалі і африканського континенту, зокрема. Ряд публікацій та виступів на міжнародних конференціях присвячені питанням економічної стратегії країн, що розвиваються, діяльності інтеграційних угруповань африканських держав. Ці дослідження проводилися у співпраці з Інститутом Африки АН СРСР.

Але головним напрямом наукової та викладацької діяльності були і залишаються проблеми історії економічних навчань. Глибокі знання західних економічних теорій, досвід викладання економічних дисциплін за кордоном за програмами західноєвропейських та американських університетів дозволив зайняти авангардні позиції в процесі розбудови системи економічної освіти, яка почалася у 90-х роках минулого століття.

У 1992 році виходить у світ написане В.М. Лісовицький навчальний посібник «Основи теорії ринкової економіки», який знайомив студентів з основними принципами функціонування ринкової економічної системи. Потім з’являється перший в Україні підручник з «Мікроекономіки», написаний відповідно до загальноприйнятих світових стандартів, який витримав кілька видань та був рекомендований як навчальний посібник для вузів Міністерством освіти і науки України.

Продовжуючи плідну навчально-методичну діяльність, В.Н. Лісовицький пише цілі розділи у 5 колективних навчальних посібниках, у тому числі у підручнику «Економічна теорія». У навчальних виданнях знайшли відображення та наукові розробки автора у галузі мікроекономіки, зокрема публікації з теорії економічної рівноваги.

Підсумком багаторічної викладацької та наукової роботи став підручник з «Історії економічних навчань». У ньому відбито як загальноприйняті програмні вимоги, так й оригінальні авторські ідеї.

Багатий досвід наукової та викладацької роботи В.М. Лісовицький передає своїм учням: бакалаврам, магістрам, аспірантам. Під його керівництвом було захищено десятки кандидатських та докторських дисертацій. Завдяки його зусиллям зайняла та зберігає чільне місце в українській науковій спільноті харківська школа економістів-істориків.

З щирою подякою за багаторічну плідну працю і з щирими побажаннями, Колеги і учні 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *